استعلام برند
 • تاریخ به روز رسانی: 5 شهریور 1401

پیش گفتار

مدت زمان ثبت مدارک مورد نیاز حدود هزینه ها
استعلام رایگان
مدت زمان ثبت مدارک مورد نیاز
استعلام هزینه (مشاوره رایگان)

استعلام برند قبل از ثبت

برای ثبت برند یا علامت تجاری لازم است که قبل از آن استعلام برند صورت گیرد (استعلام برند قبل از ثبت) در مجموعه نخستین ثبت شما می توانید از طریق فرم استعلام برند، متوجه شوید که آیا برندی که قصد ثبت آن را دارید قبلا ثبت شده است یا نه.

به دلیل تنوع برندهای ثبت شده در ایران و خارج از ایران این امر بسیار حائز اهمیت می باشد و به متقاضی میزان درصد تایید علامت مور دنظر را اعلام می کند. با استعلام برند قبل از ثبت می توان از اسامی، طرح ها و شکل های برندهایی که قبلا ثبت شده اند به همراه نوع کالا یا خدمات و طبقه ی ثبت شده در آن اطلاع پیدا کرد.

این امر موجب اطمینان خاطر متقاضی جهت ثبت علامت مورد نظر خواهد شد. همچنین این کار باعث صرفه جویی در زمان و هزینه به دلیل عدم رد برند خواهد گردید.

استعلام برند قبل از ثبت، موارد ذیل را اعلام خواهد کرد:

 1. اگر در عنوان علامت مشابه عبارت مورد نظر وجود داشته باشد.
 2. یکی از کلمات عنوان علامت عینا برابر عبارت مورد نظر باشد.
 3. در عنوان علامت مشابه عنوان مورد نظر وجود داشته باشد.

در صورت ثبت علامت مورد نظر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، شماره ثبت و مالک علامت نیز قابل شناسایی خواهد بود. استعلام برند قبل از ثبت راهی مطمئن جهت ثبت علامت دلخواه در طبقه مورد نظر خواهد بود. کارشناسان مجرب ما می توانند در حداقل زمان ممکن پاسخ استعلام برند مورد نظر شما را اعلام نمایند.

لذا تنها کافی است تا فرم زیر را تکمیل نموده و نام های مد نظر خود را نیز وارد نمایید، سپس به محض دریافت فرم شما، نام های وارد شده بررسی گردیده و از طریق شماره تماسی که از طریق فرم زیر اعلام می نمایید با شما تماس گرفته و درصد احتمال ثبت آن خدمتتان اعلام می گردد.

لازم به ذکر است هزینه کارشناسی و استعلام هر برند و علامت به مبلغ 500،000 ریال می باشد ولی این امکان برای شما ، به صورت رایگان فراهم گردیده است.

شاید پس از اینکه فرم استعلام برند را تکمیل نمودید، تمایل داشته باشید که از هزینه های ثبت برند نیز مطلع شوید لذا می توانید از این صفحه فرم مربوط به آن را تکمیل نمایید.

مقالات مرتبط

 • ثبت برند مواد غذایی

  8 آذر 1401

  ثبت برند مواد غذایی
 • ثبت برند

  13 آذر 1401

  ثبت برند
 • ثبت مادرید

  20 شهریور 1401

  ثبت مادرید
 • ثبت طرح صنعتی

  17 مرداد 1401

  ثبت طرح صنعتی
درخواست مشاوره رایگان

با پر کردن فرم تماس یا شماره گیری تلفن های ما از مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید.

مشاوره رایگان
021-88881235
امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinnerدر حال ثبت رای

نظرات و سوالات